Zaproszenie do wspólnej modlitwy o oddalenie koronawirusa z naszej Diecezji, Ojczyzny, Europy i świata

Z komunikatu Biskupa Ełckiego:

(…) Zalecam, aby Kapłani w kościołach parafialnych każdego dnia o godz. 15:00, w Godzinie Miłosierdzia do 29 marca, odmawiali Koronkę do Miłosierdzia Bożego i sprawowali Mszę Świętą w intencji o oddalenie pandemii koronawirusa. Natomiast wszystkich wiernych proszę o duchową łączność i odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego w miejscach przebywania.

(…) Proszę, aby każdego dnia o godz. 20:30, duchowni i osoby konsekrowane odmawiali Różaniec w kościołach, a wierni świeccy w swoich domach rodzinnych i miejscach przebywania, zawierzając Niepokalanemu Sercu Maryi losy naszej Ojczyzny i świata, modlili się w następujących intencjach: za wszystkich wiernych dotkniętych pandemią w Polsce i w świecie, o miłosierdzie Boże dla zmarłych i pociechę dla ich rodzin, o łaskę zdrowia dla chorych oraz o błogosławieństwo dla kapłanów, lekarzy, służby zdrowia i opiekunów, a także o mądrość dla rządzących i roztropność dla wszystkich ludzi. W czasie odmawiania Różańca zachęcam, aby na znak jedności i solidarności zapalić świecę i postawić ją w oknie.

1.Codzienna Koronka do Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku – godz. 15.00
https://www.facebook.com/oficjalnyserwis

2. Codzienna modlitwa różańcowa w Bazylice pw. NSJ w Augustowie – godz. 20.30
https://www.facebook.com/BazylikaAugustow

3. Rekolekcje prowadzone przez Radio Pallotii FM i Palloti TV

4.Niedzielne rozważanie kapłanów diecezji ełckiej z MartyriaTV

5. Rekolekcje wielkopostne z Jasnej Góry
W Wielkim Poście, przygotowujemy się m.in. przez nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, rekolekcji do przeżycia świąt paschalnych – Świąt Wielkanocy. W tym roku, na skutek epidemii koronawirusa nie będą one sprawowane w kościołach w całej Ojczyźnie.

Zapraszamy wszystkich na rekolekcje ze stolicy duchowej naszej ojczyzny pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

Rekolekcje będą trwały od wtorku do czwartku (od 17-19 marca), czyli do uroczystości św. Józefa, na antenie Radia Maryja o godz. 8.30 i 17.10.

Zwróćmy się wszyscy wzorem od ponad tysiąca lat wielkich Polaków do naszego Pana i Boga, do Matki Największej danej ku obronie naszego Narodu. Jesteśmy w roku beatyfikacji wielkiego Prymasa Tysiąclecia, w roku 100. rocznicy Cudu nad Wisłą i setnych urodzin św. Jana Pawła II.

Zarezerwujmy sobie czas, odłóżmy domowe czynności, abyśmy mogli duchowo je przeżyć. Powiedzmy wszystkim: rodzinie, znajomym o tej możliwości. Gromadzimy się duchowo u Matki Największej na Jasnej Górze, u Tej, która jest obroną naszego narodu.

6.  Coś dla ducha…#postspeech – Codzienne rozważania kapłanów diecezji ełckiej związanych z Duszpasterstwem Młodzieży